O nás

Rozhodnutie zaobstarať si hovawarta bolo našim najlepším rozhodnutím. Hovawart si nás získal svojou povahou, oddanosťou a odhodlanosťou ochraňovať svoju svorku, ako aj tešiť sa z každej spoločnej chvíle. 

Výcvik

Náš pôvodný zámer bol mať psa spoločníka. Na to, aby sme s Briou mohli chodiť na výlety, do reštaurácií a na dovolenky, musí byť vychovaná. S výcvikom sme začali vo veku 6 mesiacov. Spočiatku bol výcvik zameraný na zvládnutie základných povelov: Ku mne! K nohe! Ľahni! Neskôr k nim pribudli ďalšie povely a odhodlali sme sa na prvú skúšku z poslušnosti. Postupne sme pridávali ďalšie a náročnejšie povely. Pomaly sa posúvame v hierarchii skúšok podľa skúšobného poriadku Obedience, SVV a IGP. Zatiaľ za najväčší úspech považujeme 1. miesto v bodovacej súťaži SHK Pracovná suka roka 2021. 

Základy poslušnosti si pomaly osvojuje aj Arlettka. Briuška je jej veľkým vzorom :)

Agility

Nekonečnú energiu si Bria veľmi rada vybíja na tréningu agility.

Spoločníčky

Prechádzku po lese v akomkoľvek počasí nikdy neodmietnu.

Výstavy

K spoločenskému životu so psom s preukazom pôvodu patria aj výstavy. I keď sme si Briu nebrali  preto, aby sme sa ich zúčastňovali, chovatelia Marcinskí nás presviedčali o tom, že naša Bria má vlohy na to, aby sa stala šampiónom krásy. Ich tvrdenie sa potvrdilo. V júli 2017 splnila podmienky na udelenie titulu Slovenský šampión krásy mladých a naša účasť na výstavách sa tým len začala. Zatiaľ za najväčší úspech považujeme 2. miesto v bodovacej súťaži SHK o Suku roka 2019.